Na današnji dan
2011
Amon Amarth izdajo svoj osmi album Surfur Rising
PARTNERJI
Oddaja z metal muziko
Specialisti za Metal!
Letni koncertni cikel

RECENZIJE

26. 9. 2011
In Flames - Sounds Of A Playground Fading
Century Media, 2011

In Flames so po albumu A Sense of Purpose očitno zapadli v krizo. Lani jih je zapustil še ustanovni član, kitarist Jesper Strömblad, kar je verjetno In Flames pobralo veliko motivacije, tako da je bil razmik med dvema albumoma eno leto daljši. Za tokratni album Sounds Of A Playground Fading niso želeli dobiti zamenjave za Jesperja. Vse kitare je prevzel kitarist Bjorn Gellotte, kar je po eni strani malce večje breme zanj, po drugi pa pomeni večjo svobodo pri pisanju.
Pristop je na tokratnem albumu drugačen kot poprej. Sprva preseneti vokal, ki v ospredje ne daje več kričanja, temveč v večini petje; poskusi kričanja pa zvenijo zvodenelo in neustrezno. Žal je treba pevcu Andersu Fridenu priznati, da je tudi on že v letih in ni zmožen kričati kot v starih časih. Precej manj je tudi agresivnih, hitrejših skladb, razen The Puzzle. Zdi se, da so In Flames zapadli v krizo, ker želijo vpeljati nov stil, ki temelji na predvidljivih skladbah v srednjem tempu, ali pa pač skupina noče pogrevati preteklosti. Preteklost se namreč kaže le v kakšnem udarnem ali melodičnem riffu, ki je kmalu zamegljen s spevnimi refreni, kot v skladbah Deliver Us, Fear Is The Weakness in Darker Times.
O napredku skupine je težko razpravljati. S kitaristove strani je prisotnih nekaj zanimivih idej, raznolikosti, tudi solaž je več, vendar pa ostalo zveni precej povprečno, čeprav se bobnar dokaže s kakšnimi novim trikom, sta pa zato bas kitara in vokal precej nezanimiva. Prisotnih je tudi nekaj samplov, melanholičnih klaviatur, kar ne odtehta dejstva, da so In Flames dvignili kvaliteto glasbe.
Če ste stari oboževalec, se temu albumu raje izognite, ker ne boste mogli verjeti, da je to skupina, ki je izdala albuma Jester Race in Whoracle, ko so In Flames veljali še za inovativen band, ki je zaznamoval švedsko metal sceno, rojeno v Göteborgu. Sedaj z dokaj melanholičnim pristopom skupina deluje naveličana in utrujena, po drugi strani tudi nad nečem razočarana. Kar se prepletenosti scene na Švedskem in v ZDA tiče, očitno še vedno drži, da metalcore bandi iz ZDA želijo posnemati In Flames, vendar so se nadgradili z bolj tehničnim pristopom, medtem ko In Flames z vsakim naslednjim albumom skušajo s pocukranostjo in klišeji splezati na vrh MTV lestvic.

SORODNE VSEBINE:
1. 10. 2003Arch Enemy - Anthems Of Rebellion / Recenzije
10. 4. 2001Onward - Evermoving / Recenzije
ZADNJE OBJAVE
Recenzija
28. 3. 2024
Aeternus - Philosopher
Recenzija
20. 3. 2024
Feral Forms - Premalignant (EP)
Recenzija
19. 3. 2024
Dog Chasing Sun - Old Man’s Doom
Recenzija
18. 3. 2024
Kanonenfieber - U​-​Bootsmann (EP)
Recenzija
15. 3. 2024
Morost - Devour Thine Light (EP)
Recenzija
13. 3. 2024
Static-X - Project: Regeneration Vol. 2
Recenzija
8. 3. 2024
Taake - Et hav av avstand
Recenzija
7. 3. 2024
Sodom - 1982 (EP)
KONCERTI & FESTIVALI
28. 3. 2024
Inferno Metal Festival 2024
Rockefeller / John Dee / Sentrum Scene, Oslo, Norveška
28. 3. 2024
KoD: Glista, Prototype 5, Black Camo
Menza pri koritu, Metelkova, Ljubljana
29. 3. 2024
Šišmiš razpaljotka vol. IV: Vulvathrone, Morywa, Sovrag
Dvorana Gustaf, Pekarna, Maribor
29. 3. 2024
Penitenziagite, Guattari, Relentless Youth
Mostovna, Solkan, Nova Gorica
30. 3. 2024
Dark Easter Metal Meeting 2024
Backstage, München, Nemčija
30. 3. 2024
Ceppino Death Fest Vol. 3
Black Inside, Lonate Ceppino, Italija